RAPİD SSL

RAPİD SSL 2005 Aralık tarihinden buyana gelen GeoTrust tarafından satın alınmıştır. GeoTrust ise 2007 Ocak ayında Verisign tarafından satın alınmıştır. RAPİD SSL şu an Verisign güvencesi altındaki bir marka ve ürünüdür. RAPİD SSL, müşteriler için satın alındığı ve sitelere kurulan bir güvenlik sertifikasıdır. RAPİD SSL, GeoTrust’ ın sahip olduğu ve yönettiği güvenlik amaçlı SSL sertifika satış platformudur. Bu sertifika güvenliğiniz acısından sizlere yararlı bir şekilde sunuş yapmaktadır. RAPİD SSL, sıklıkla tercih edilen SSL sağlayıcılarından olmasının nedenlerinden biriside uygun fiyatlara yüksek kalite SSL sertifikaları sunmasıdır.

RAPİD SSL, 30 gün boyunca sizlere deneme sürümü boyunca kullanıcıya para iade garantisi sunmaktadır ve SSL konusunda uygun fiyatlara sahiptir.

RAPİD SSL sizlerin bütçesine uygun düşük bütçeli kullanıcıların tercih ettiği SSL sertifika sağlayıcılarından biridir. Fiyatlarının düşük olması kesinlikle kafanızda ön yargı oluşturmasın.

RAPİD SSL yıllardır süre gelen piyasanın içerisinde yer alan bir şirket hem de GeoTrust ve dolayısıyla Symantec’ in güvencesi altındadır. GeoTrust büyük bir dijital sertifika sağlayıcısı olduğundan dolayı RAPİD SSL güvenceli bir SSL sertifikasıdır.

T-Soft tarafından kurulan sertifika RAPİD SSL sertifikasıdır. Bu sertifika olmadan kredi kartı ve online para çekimi yapılmasına bankalar izin vermemektedir. SSL sertifikası sipariş süreçlerinde devreye girer, bunun sebebi ise bu sertifika devrede iken, sayfaların yavaş açılmasıdır. Bu takdirde güvenlik açısından RAPİD SSL sertifikası sizlere büyük katkıda bulunmaktadır.

RAPİD SSL sertifikası yıllık olarak satın alınmaktadır ve ömür boyu satış modeli bulunmamaktadır. T-Soft e-ticaret yazılımı için yıllık olarak ödenen bedele bu sertifika bedeli de dâhildir.

Günümüzde birçok site 256 bit RAPİD SSL kullanmaktadır. RAPİD SSL paketleri ile standart olarak 128 bit gelmektedir aslında fakat sizler bu 256 bit satın alınmasını isterseniz ücreti karşılığında sizlere bu kurulumu yapabilmektedir. 10 yılı aşkın süredir SSL sertifika kaynaklı hiçbir kredi kartı dolandırıcılığı vakasına rastlamamıştır. Firma haricinde temin edilen sertifikaların kurulumuna izin verilmez. SSL güvenlik sistemi sizlere tam bir güvenlik ve kesin bir koruma sağlar.

RAPİD SSL’ nın sizlere sunmuş olduğu iki farklı çeşit tipi vardır. RAPİD SSL ve RAPİD SSL Checker dir. Kullandığınız RAPİD SSL sertifikasının kurulumunu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olduktan sonra ve sertifikanızın sorunsuz olarak çalıştığından emin olmak için RAPİD SSL Checker yani kontrol aracını kullanabilirsiniz.

RAPİD SSL sizlere bu konuda hızlı, güvenli ve hesaplı koruma fırsatı sunmaktadır. Tüm bankalar RAPİD SSL standart şifreleme özelliklerini içeren RAPİD SSL ürününü kabul etmektedir. RAPİD SSL ürünü tüm browser yazılımları ile %100 uyumludur.

RAPİD SSL kurulum hatalarına karşı sizlere ilk 5 gün sigorta imkânı sunmaktadır. İlk 5 gün içinde yeni bir sertifika talep edebilirsiniz. Kullanıcıyla RAPİD SSL sertifikası sağlandıktan sonra başlayan ve 5 gün devam eden süreçten sonra yeni sertifika talepleri ve değişikliklerin gerçekleştirilmesi teknik olarak mümkün değildir. Sertifika dijital kimliğinizi belgeler, bu kimlik bir şekilde 3.kişiler tarafından usulsüz kullanıldığı takdirde 10000 Dolar a kadar sigortalıdır. Ancak bu durumun oluşabilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başkaları tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir durumun oluşması normal şartlar altında mümkün değildir. RAPİD SSL ev sertifikası sağlamamaktadır.

Kısaca diyecek olursak SSL Web ’in en güvenilir protokol ya da güvenli ve meraklı gözlerden uzak güvenli bilgileri tutmak için bir Web sunucusuna bir tarayıcıdan şifrelenmiş veri göndermek için bir mekanizmadır.